Rezultatele etapei a XXI-a și Clasamentul Ligii I

De: Marian Andrei / 05.03.2013, 10:30
Ieri s-au disputat ultimele partide ale etapei a XXI-a a ligii I, FC Brașov - Concordia Chiajna, Pandurii Târgu Jiu - FC Vaslui și CS Turnu Severin - Astra Giurgiu.

Echipa FC Brașov a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (0-0), formația Concordia Chiajna.

Surprinde-ți mama sau iubita cu o felicitare de Mărțișor!

Golurile învingătorilor au fost marcate de Buga (minutul 59), Oltean (minutul 63) și Batin (minutul 86), în timp ce pentru oaspeți au înscris Belu (minutul 48) și Popovici (minutul 90+2).

Portarul Brașovului, Daniel Mutu (foto), s-a accidentat la faza golului doi al Concordiei și nu a mai putut continua jocul, el fiind transportat la spital. Antrenorul Adrian Szabo efectuase toate cele trei schimbări, iar în poartă a intrat atacantul Paul Batin.

Formația Pandurii Târgu Jiu a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa FC Vaslui, prin rolurile lui Matulevicius (minutele 56 și 79). Pentru FC Vaslui a înscris Jumisse, în minutul 61.

Ultimul meci al etapei s-a încheiat nedecis, Astra Giurgiu terminând la egalitate, scor 0-0, cu formația CS Turnu Severin.