Steaua s-a chinuit sa invinga Brasovul lui Razvan Lucescu

Apropo.ro / 04.08.2008, 09:22
Steaua a obtinut o victorie chinuita, cu scorul de 2-1 (1-0), in fata nou promovatei FC Brasov, in a doua etapa a Ligii I.

Steaua a deschis scorul in minutul 32, prin Dayro Moreno, care a profitat de o degajare gresita a portarului Bogdan Stelea si a inscris cu un lob de la 20 de metri lateral stanga in poarta goala, cu toate eforturile lui Oros de a evita golul.

FC Brasov a egalat in minutul 54, prin nou-intratul Roman, care a inscris cu un sut de la 25 de metri care l-a surprins pe Zapata, care a atins balonul, fara a reusi, insa, sa evite golul.

Arthuro a marcat cu capul golul de 2-1 al Stelei, in minutul 89, cand o centrare de pe dreapta a lui Dayro Moreno l-a gasit nemarcat la 6 metri.

In urma acestei victorii, echipa din Ghencea a reusit primele 3 puncte din actuala editie de campionat, aflandu-se pe locul 9 dupa primele doua etape.

Steaua: 1. Zapata – 4. Golanski, 3. Goian, 6. Radoi, 18. P. Marin – 8. Ov. Petre (30. Tiago ’70), 20. Lovin (5. I. Rada ’83) – 7. Szekely, 25. Neaga (9. V. Badea ’73), 10. D. Moreno – 11. Arthuro.
Antrenor: Marius Lacatus.

FC Brasov: 16. Stelea – 2. Rui Duarte, 23. N.Constantin, 15. Oros (19. B. Nicolae ’64), 12. Cr.Ionescu (21. Sburlea ’46) – 25. Senin, 6. Adriano (14. Roman ’46), 27. Maldarasanu, 10. Ilyes, 7. C. Munteanu – 11. Zaharia.
Antrenor: Razvan Lucescu.